Jan Mühlfeit

Přednáška: Pozitivní Leadership týmu

Kdo je Jan Mühlfeit?

Jan Mühlfeit je globální stratég, kouč vrcholových manažerů a autor bestselleru The Positive Leader (Pearson 2016) / Pozitivní leader (Albatros Media 2017). Jeho osobním posláním je „pomáhat jednotlivcům, organizacím a zemím po celém světě odemykat jejich lidský potenciál“. Jan má za sebou velmi úspěšné budování a vedení týmů během své téměř 22leté kariéry ve společnosti Microsoft, kde pracoval na různých vedoucích pozicích. Jeho poslední působení v této high-tech korporaci bylo v roli Prezidenta pro Evropu (2007-2014).

Na základě jeho hlubokých znalostí a zkušeností vytvořil zcela unikátní metodiku, jak najít osobní výjimečnost pro jednotlivce i týmy. S touto metodikou pracuje ve svých seminářích „Odemykání lidského potenciálu“ a „Odemykání týmového potenciálu“ po celém světě, kde učí jednotlivce i týmy, jak odhalit jejich silné stránky a najít v nich to nejlepší. Jeho techniky jsou cenné pro koordinaci růstu podnikání a ukazují organizacím, jak vytvářet synergie v týmu, inspirovat lidi prostřednictvím pozitivního vedení a poskytovat optimální výkon prostřednictvím flow.

Své kurzy Jan vyučuje v celosvětovém měřítku, spolupraje s mnoha významnými společnostmi S&P 500. Mezi jeho klíčové klienty patří Exxon Mobile, GE, Dentons, Microsoft, Generali, UniCredit, Siemens, Bosch, Société General, Škoda, Skanska a mnoho dalších. Jeho metodika, která je založena na pozitivní psychologii, je inspirována nejen jeho životními zkušenostmi, ale také na zkušenostmi mnoha špičkových lidí ze světa globálního byznysu, politiky, zábavy a sportu, s nimiž měl tu čest se setkat, pracovat a trávit čas mnoho let.

Společně s Kateřinou Novotnou vytvořili speciální semináře pro děti, studenty, rodiče, učitele i trenéry pod záštitou projektu „Odemykání dětského potenciálu“, který vede nejen děti k sebepoznání a nalezení své osobní jedinečnosti. Na podzim roku 2018 jim vyšla i stejnojmenná kniha Odemykání dětského potenciálu (Albatros Media 2018) a v roce 2021 další kniha Rodina jako tým (Albatros Media 2021). Jan Mühlfeit věří, že „každé dítě je geniální, jen musíme najít v čem“.

Jan také koučuje vrcholové manažery, vítěze olympijských her a umělce z mnoha zemí a kontinentů. V oblasti koučování a mentoringu spolupracuje s INSEAD, Cambridge, Gallup, Imperial Colege, McLean Hospital, Harvard Medical School Affiliate. 

Jan je vyhledávaným globálním řečníkem na konferencích významných institucí, např. Světové ekonomické fórum, Evropská komise, OECD, Harvard, Cambridge, INSEAD, MIT, Imperial College, Washington Post a Economist. Během své kariéry poskytl jako odborník osobního rozvoje rozhovory pro CNN, CNBC, Bloomberg, New York Times, The Wall Street Journal, Financial Times či La Tribune.

V minulých letech byl moderátorem „ČT24 Rendez-vous“ talk show a moderátorem pořadu ČT „Skrytý potenciál“. V současné době má vlastní talk show „Myšlení první ligy“ na rádiu ZET, a s Kateřinou Novotnou pořad „Tip F1 pro chytré rodiče na rádiu Frekvence 1.

Jan je hlavním strategickým poradcem společnosti Atlantic Bridge Capital a působí v různých poradních orgánech několika evropských vlád v oblasti informačních a komunikačních technologií, národní konkurenceschopnosti a vzdělávání. Poskytuje poradenství i v různých projektech pro WEF, OECD a EC.korporaci bylo v roli Prezidenta pro Evropu (2007-2014).

Přednáška: Pozitivní Leadership týmu

Přednáška, jejíž základem jsou myšlenky z knihy Jana Mühlfeita „The Positive Leader“ (Pearson 2016) a který autor učí po celém světě pro velké korporace, umělce, sportovce i studenty. Hlavní témata jsou tedy věnována především těm, kteří chtějí využít lidský potenciál svůj i ostatních lidí. Zaměřit se na silné stránky místo slabých, ptát se a odpovídat si na otázky osobní jedinečnosti před tím, než začneme plánovat, zaměřit se na práci s energií místo práci s časem a poslouchat hlas srdce. Jan Mühlfeit čerpá ze svoji 22 leté globální zkušenosti přičemž věří, že pokud lidé mohou dělat, to co je baví, jsou nejen úspěšnější, ale i šťastnější.

Přednáška se soustředí na to, jak odstranit 4 zásadní chyby, proč většina lidí není schopna svůj potenciál odemknout. Dále také na to, jak pomoci s rozvojem silných stránek i dalším členům týmu (ať už pracovního, sportovního či v rámci mezilidských vztahů) a být tak dobrým leadrem.

Tyto 4 zásadní chyby popisuje takto:
První chybou je to, že se lidé často zaměřují pouze na slabé stránky místo posilování těch silných. A tento přístup je v nás bohužel zabudováván již od raného dětství. Například pokud žák ve škole vyniká v analytických předmětech, ale je slabší v těch humanitních, je nucen, aby investoval čas a energii do studia těch humanitních. Na analytické předměty mu tak nezbývá čas a stává se tak průměrným a nenaplněným – vše proto, že byl nucen se zaměřit na své slabé stránky místo silných. Myslím, že bychom určitě měli pracovat na našich slabinách, ale rozhodně ne na úkor toho, že přestaneme pracovat na těch věcech, ve kterých jsme jedineční, vynikáme v nich a které nás naplňují.

Druhou chybou je také špatné „zaměření“ – plánujeme, aniž bychom se zeptali, jaká je naše mise, osobní jedinečnost? Práce s osobní jedinečností je naprosto zásadní a velice užitečná. Je úzce spojena s emoční vazbou, inspirací a „odpověď“ musí přijít ze srdce. Mnoho lidí se tak dlouho zapomínalo ptát na osobní jedinečnost, až se stalo, že na tuto otázku neumí jednoduše odpovědět. Pro mnoho lidí není jednoduché odpovědět, proč se rozhodli určitým způsobem a ne jiným. Jakkoli to může být složité, otázka na osobní jedinečnost je nezbytnou otázkou a je třeba ji pokládat, protože odpověď na je úzce spojena s osobním štěstím a naplněním.

Třetí chybou, kterou lidé, firmy i země dělají je, že se soustřeďují více na „úspěch“ než na „vlastní srdce“. Hmatatelné a krátkodobé úspěchy ve formě peněžní odměny nám z dlouhodobého hlediska uspokojení nepřinesou. Je samozřejmé, že všichni potřebujeme plat, ale neměli bychom se zaměřovat pouze na jeho získání. Pokud poslechneme vlastní srdce, naděje a sny, peníze přijdou automaticky. 
Jeden z mých nejoblíbenějších citátů je: “Ne všichni snílci jsou úspěšní, ale všichni úspěšní jsou snílci”. Čtvrtou chybou je, že se více koncentrujeme na “Time management” (práci s časem) místo na “energy management” (práci s energií). Mnoho odborníků reaguje na zvýšení množství práce tím, že začne pracovat vice hodin denně, což se jich nevyhnutelně dotkne fyzicky, mentálně, ale i emocionálně.

To vede ke snížení pozitivní vazby k práci a nízkému pracovnímu uspokojení. Na rozdíl od času, který je omezený, energie je obnovitelná. V lidském těle energii čerpáme ze 4 zdrojů: z těla, mysli, duše a emocí. V každém z nich může být energie systematicky rozšiřována a pravidelně obnovována. Je třeba, aby se každý zamyslel, jak u sebe obnovovat energie na každém ze čtyř zdrojů a záměrně a cíleně na tom pracoval.

Provozovatel webu

Realitní týden s.r.o.

 IČO: 07669836

Kontakty

+420 607 101 522

info@realitnityden.cz

Rychlý kontakt